RETRO PRAGUE HISTORIC RALLY

RETRO PRAGUE HISTORIC RALLY

Ve druhém červencovém týdnu se uskutečnila výroční,  již dvacátá, Retro Prague Historic Rally. A tak když už výroční, tak musí být i něčím odlišná od ostatních, předcházejících jízd... A když už jsme v loňském roce oslavili sto let Československa, tak jsme se v letošním roce vydali na Slovensko do Tater. Řekne se to jednoduše, ale hůře se to organizuje. Abychom dodrželi třiapůldenní časový rozvrh, rozhodli jsme se jízdu do Tater absolvovat vlakem. Lehce se to řekne, ale hůř zorganizuje. Mysleli jsme si bláhově že stačí připojit další dva - tři vagony a jeto... Není! Po šestiměsíčním vyjednávání se ale podařilo....  A aby Rally byla opravdu "výroční" rozhodli jme se udělat slavnostní start z rampy Národního muzea na Václavském náměstí.  Také to nebylo jednoduché, ale také se podařilo !! A to ostatní již byla "brnkačka" ... Za pomoci kolegů na Slovensku jsme vytipovali ty nejhezčí tratě ve Slovenských Tatrách. No a na Moravě a v Čechách jsme to už "hravě" zvládli. Sice náš "početný" organizační tým o čtyřech osobách na tom strávil stovky hodin ale snad to stálo za to. A teď již jak akce probíhala... Po slavnostním startu na rampě Národního muzea - který odmávl Jan Rosák a Petr Král jsme udělali slavnostní kolečko Václavským náměstím a přesunuli se na Hlavní nádraží kde jsme ve dvou etapách naložili padesát historických vozidel na vagony. Byla to úchvatná podívaná kdy na pěti vagonech byla naložena vozidla různých kategorií, velikostí a věku... Kolem půlnoci vlak vyjel a v 8 hodin ráno jsme vykládali v Popradu. Přesunuli jsme se na snídani do Hotelu Internacional ve Velké Lomnici. Po snídani pak již byl ostrý start který pro změnu odmávl herec Milan Kňažko - a vydali jsme se na cestu. A teď již jen stručně, cesta vedla přes Tatranskou Lomnici, Štrbské Pleso, Liptovský Mikuláš do Vrátné doliny. Zde byl ukončen první den jízdy. Po dlouhé a "náročné" noční cestě vlakem a 185  kilometrech Vysokými Tatrami jsme rádi ulehli k spánku. Ráno jsme vyjeli přes Žilinu, Rájec a Rájecké Teplice do Nimnice k dorému obědu. V odpoledních hodinách jsme překročili hranice a přes Valašské Klobouky přijeli do Zlína. Krátká zastávka v muzeu pana Samohýla a pokračování do Kroměříže. Na zámku kde nás přišel pozdravit a přivítat pan starosta Jaroslav Němec, byla slavnostní večeře k dvacátému výročí Retro Prague. Následující den pak z Kroměříže přes Boskovice, Poličku do Poděbrad. V Poděbradech za velkého zájmu občanů a turistů jsme udělali dvouhodinovou zastávku s obědem a po ní pokračovali -do Prahy na Arkády Pankrác, kde byl cíl a samozřejmě i slavnostní vyhlášení vítězů....

Ale podívejte na galerii obrázků, které vám atmosféru výroční jízdy Retro Prague Rally ukáží... A tak na závěr. Jízdy se zúčastnilo 60 vozidel se 129 účastníky.

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.