PRAŽSKÁ NOBLESA

Jak se stalo již po několik let zvykem, počátkem října se „řítí“ Jeremenkovou ulicí směrem od Vltavy víc než stovka historických automobilů. Ano, jedná s o Pražskou Noblesu,  jízdu pravidelnosti, která se letos konala 5. října. Je to zážitek pro obyvatele 4. městské části, ale i pro samotné jezdce. Dá se říci, že se jedná o jednu z posledních „velkých“ akcí na závěr roku. Organizačně tuto akci pořádá Veteran Vintage club Praha a musím konstatovat, že se mu opět velmi povedla.

Letos jsme se sice přímo nezúčastnili žádným vozidlem – ale „naši“ zástupci se na akci přeci jen objevili. V loňském roce mohli diváci obdivovat elektromobil Rauch a Lang z roku 1913, který byl opravdu velmi zajímavým a hlavně unikátním strojem. Letos se na startu objevil automobil z naší renovační dílny – Alfa Romeo 6C 1750, legendární automobil, který se koncem 20. a počátkem 30. let minulého století stal pojmem a hlavně vítězem mnoha slavných závodů jako například Mille Miglia, Targa Florio atd., s jezdci jako Varzi,  Nuvolari. Ferrari.  Konstruktérem vozu byl legendární Vittorio Jano. Stále mne fascinuje motor tohoto automobilu – dvouvačkový šestiválec OHC s pohonem vaček královským hřídelem, konstrukce, která je  i dnes velmi moderní. Proč automobil s tímto motorem triumfoval v mnoha závodech, zjistíte v okamžiku, kdy jej slyšíte v chodu. Motor se bez odmlouvání svižně vytáčí až do 5500 ot za minutu, což na 30. léta minulého století nebylo tak obvyklé, a při jízdě s lehkým rámem a malou hliníkovou karoserií utíká jako divý.

Domnívám se, že Alfa Romeo 6C spolu s Mercedesem 500K byly vedle ostatních krásných automobilů hlavní ozdobou letošní povedené Noblesy….

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.