Odborné poradenství

Vlastnictví historického automobilu má v současné době mnoho aspektů a pro každého z nás má trochu jiný význam.

Je to radost a obdiv ke konstrukčním a technickým schopnostem našich předků. Otevřete-li motorový prostor automobilu z počátku dvacátého století a vidíte při chodu motoru pohybující se naleštěné součástky ventilového rozvodu či lesknoucí se mosazné trubky chladící soustavy, je to krása, nad kterou musíme jen obdivně povzdechnout. Uchvacující jsou rovněž archaické tvary těchto vozů, mnohdy připomínající spíše kočár bez oje a koňů. A přeneseme-li se myšlenkami do období vzniku těchto „veteránů“, kdy lidé obdivně sledovali samostatně se pohybující automobily a řidiči těchto strojů byli pro ně něco úžasného a téměř nadpozemského, je to nádherné. Ano, řízení automobilů v této době nebylo tak jednoduché jako dnes. Zvládnout jízdu v takovémto stroji je nejen výzvou, ale i úžasnou radostí…

Řízení automobilu z poloviny dvacátého století již není tak složité a přináší nádherný požitek z jeho ovládání a jízdních vlastností. Musíme být s tímto automobilem sžití a cítit pod sedačkou jeho chování, pohyby, reakce. Není zde elektronika, která vám při jízdě v moderním automobilu dává spíše pocit, že automobil řídí vás… A hlavně tvary těchto automobilů nás v současné době uchvacují a dávají nám pocit něčeho nádherného a výjimečného.

A samozřejmě co je také velmi důležité – investované prostředky do těchto strojů nejsou nenávratně znehodnoceny postulujícím věkem těchto automobilů tak, jako je tomu u současných moderních vozidel. Naopak se vám zhodnocují, a to v některých případech dokonce velmi výrazně.

Jaký historický automobil si pořídit?

Buď je vaše představa naprosto jasná a máte konkrétní značku a model již vybraný. A pak jsme tu již my, abychom vám tento vysněný automobil obstarali.

Nebo vaše představa ještě není zcela vyhraněná a pak rovněž doporučujeme nás navštívit, o vašich představách si popovídat, zjistit vaše možnosti, schopnosti a doporučit a zajistit vám značku a model automobilu, který by vaše představy plně uspokojil.

Mnozí z vás se podívají na internet a snaží se historický automobil koupit v zahraničí. Ano, je to možné. Mnohé zlákají na první pohled výhodné ceny nabízených automobilů. Zejména z USA, kam bylo velké množství sportovních automobilů poválečné éry vyvezeno. Ale je třeba si uvědomit obrovské riziko spojené s takovouto koupí. Cena historického automobilu se odvíjí nejen od značky a modelu, ale hlavně od jeho technického stavu. A ten podle fotografií nepoznáte. K vozidlům dováženým ze zemí mimo evropskou unii je potřeba k prodejní ceně připočíst ještě cenu dopravy, cla a DPH. A nejsou to zrovna malé částky. Z našich bohatých zkušeností musíme konstatovat, že se nestalo, abychom automobil dovezený ze zahraničí vyložili z kontejneru a rovnou vyrazili na silnici. Vždy jeho první cesta vede do dílny, kde musíme odstranit celou řadu menších a ve většině případů větších technických nedostatků. Ale od toho jsme tady. Připravit vám historický automobil – veterána – vašich snů bez starostí, kde sehnat náhradní díly, kdo vám vůz opraví a podobně.

Ale co pokládáme za nejdůležitější – jsme garantem nejen toho, že budete mít automobil dle vašich představ a v dobrém technickém stavu, ale hlavně že vaše finanční prostředky budou vloženy do automobilu v odpovídající hodnotě.

 

Máte dotaz? Využijte náš kontaktní formulář:

CAPTCHA image

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.