Retro Classics STUTTGART

Retro Classics STUTTGART

RETRO CLASSICS STUTTGART

No tak nám opět uběhl kalendářní rok ve kterém se toho hodně událo. Pro někoho to byl rok skvělý, pro jiné už vůbec ne. Spíše naopak. Nicméně ale pro nás, veteránisty se opět otevřely brány Stuttgartského výstaviště se spoustou krásných automobilů a motocyklů. A nejen to, ale i náhradní díly, nářadí, oblečení, modely autíček, ukázky renovací atd. Tak jak to vždy k těmto výstavám patří. Ve světě je každoročně spousta výstav, ale Stuttgart je nám Čechům tak nějak nejblíže. Nejen tím že je to relativně blízko, (z Prahy jste tam za čtyři hodiny – když nepojedete elektoautem) ale i oficiálním logem výstavy s maskou Aerovky.

Mne krom všeho co se okolo historických automobilů točí, zajímalo i to, jaký bude o výstavu zájem a jaké budou ceny prodávaných vozidel. A domnívám se, že „svět je co se týče historických automobilů ještě v pořádku“. Nevím jaká bude návštěvnost výstavy o víkendu, ale já se jí zúčastnil již ve čtvrtek, první den tzv. novinářský, kdy je návštěvnost tradičně nejslabší. Ale ani tento den nebylo na výstavišti prázdno. Spíše naopak. A co se týče cen nabízených vozidel jsem musel konstatovat že „vše je v pořádku“ … Ceny jako každý rok vysoké, někdy až nesmyslně. Neboli propad zájmu o historická vozidla v kontextu s děním ve světě neupadá. A to je dobře. V rámci výstavy se bude provedena i aukce na kterou je přihlášeno sedmdesát dražebních položek. Není mezi nimi sice žádná „bomba“, ale dá se říci že jsou do aukce přihlášeny standardní a klasická vozidla jako je Mercedes Benz, Jaguár, několik BMW a podobně. Vše jsou vyvolávací ceny od patnácti do sto tisíc euro až na několik málo výjimek. Nejdražší je vyvolávací cena na Jaguara E type kupé první série za 153.000 EUR. Jelikož většina prodejů historických vozidel se odehrává v cenových relacích kolem sta tisíc euro, tak mne budou výsledky a hlavně úspěšnost sobotní aukce zajímat. Ale co bych pořád povídal. Podívejte se do galerie na obrázky….

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.