Tatra Tour 2023 jak jsme ji prožili…

Tatra Tour 2023 jak jsme ji prožili...

Naše Tatra Tour 2023 dojela do cíle. Po jedenácti dnech jsme cestu ukončili tam, kde jsme začali. Před firmou Aros. Sice nás nevítaly davy jako slavné cestovatele Zikmunda s Hanzelkou, ale také to nebyla tak dlouhá a slavná cesta. Ale to nám nevadilo, cestu jsme si užili a byli nadmíru spokojeni. Každý večer jsme si při posezení u vínečka či piva řekli: Byl to skvělý den.

Tatřičky ač jim je již víc jak třicet let, šlapaly - až na několik prasklých pojistek, skvěle. Ujeli jsme víc jak 2500 kilometrů v úmorném vedru jak po rovinách, vrcholech Alp, po okresních či státních silnicích tak i po dálnicích. Ale cílem nebylo „trhat“ rekordy v najetých kilometrech, ale poznat krásy Evropy. A to se nám určitě podařilo.

A tak kde jsme všude byli? První den jme ujeli poměrně dost kilometrů až do rakouského Kaprunu. Zde jsme se ubytovali a druhý den zajeli na krásné jezero Zell am See a ke Krimmelským vodopádům. Krásný zážitek, když vidíte ty obrovské masy vody řítící se ze skal do údolí. Vyšlápli jsme si několik kilometrů do kopce téměř až k vrcholu vodopádů. Hezký pohled na vodopády byl i z horské silnice Gerlos Strasse. Následující den jsme si přes Grossglockner Hochalpenstrasse zajeli do Brixenu. I když jsme si sáhli na kousky ledovců, i tam ve výšce víc jak 2500 metrů bylo poměrně teplo. Brixen je díky své bohaté minulosti, kdy bylo církevním knížectvím, známý jako „biskupské město“. Minulosti, která je dodnes přítomná v každém koutě toto město oplývaá. A hlavně jsme se podívali na naši historii a vydali se po stopách českého disidenta a spisovatele K. H. Borovského který zde byl od roku 1851 po čtyři roky ve vyhnanství. Další den jsme si udělali |“základnu“ u jezera Lago de Garde odkud jsme vyjeli do Verony s návštěvou jak slavné arény tak i díky Shakespearově hře Romeo a Julie i Juliin balkon. Následující den v Padově byl rovněž velmi zajímavý. Jak návštěvou baziliky Sv. Antonína která patří k jednomu z největších chrámů v Itálii, tak i prohlídkou nejstarší botanické zahrady v Evropě. Poslední italský den jsme navštívili Benátky. Krásné město které není ani potřeba moc popisovat. Turistů tam bylo sice dost, ale ne přehnaně. Takže krásné.

Následující den jsme přejeli do německého městečka Fussen. Krásné malé město ze kterého to je jen asi šest kilometrů ke kouzelnému zámku Neuschwanstein. Vyšlápli jsme si poměrně strmou zkratkou až na vyhlídku z mostu Marienbricke. Bohužel jsme trochu podcenili obrovskou návštěvnost zámku a už se na nás nedostali vstupenky na vnitřní prohlídku zámku. Takže doporučení pro potencionální návštěvníky – rezervujte si vstupenky dostatečně dopředu.

Z Fussenu jsme přejeli do krásného města Lindau ležícího na stejnojmenném ostrově na Bodamském jezeře. Následující den jsme přejeli do města Meerrsburg a následně lodí do Kostnice. A pod dojmem nedávného státního svátku Dne upálení mistra Jana Husa, jsme navštívili všechna významná místa jež se k Husovi ale i Jeronýmu Pražskému vztahují.

A závěrečný den již byl trochu nudným přesunem po německých dálnicích zpět domů.

Byl to skvělý výlet. Trochu náročný vzhledem k teplotám, ale úžasný navštívenými místy. Ale co bych pořád jen povídal. Foto dokreslí atmosféru snad lépe…

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.