Duesenberg Model J

Na titulní stránce našeho webu se střídá několik velmi hezkých a vzácných historických automobilů. Na rozdíl od řady jiných podobných stránek  to však nejsou jen vozidla, která by měla upoutat pozornost, tzv. ilustrační obrázky „nějakých“ hezkých vozidel, ale stroje, které prošly naší dílnou a byly u nás restaurovány.

A tak se můžete podívat v následující galerii a videu, jak takový Duesenberg Model J vypadá i jezdí. Mimochodem se jedná nejen o vzhledově krásný automobil, obdiv zasluhuje i pro svou technickou dokonalost. Ve své době – počátkem 30. let minulého století – předčil po konstrukční stránce snad vše, co bylo v automobilovém průmyslu k dispozici. Hydraulické brzdy s centrálně umístěným brzdovým válečkem v otočném čepu předního kola, posilovač brzd, přístrojová deska jako v letadle – kde krom „běžných“ informací o rychlosti, otáčkách motoru, tlaku oleje, teplotě chladící kapaliny, činnosti dynama naleznete i nadmořskou výšku a třeba i tlak v brzdové soustavě, s možností jeho regulace dle povrchu, na kterém zrovna jedete. Ale co zejména zasluhuje obdiv, je motor tohoto vozu: řadový osmiválec o objemu více než sedm litrů se dvěma vačkovými hřídelemi v hlavě motoru a čtyřmi ventily na každý válec… Konstrukce, která je stará více jak osmdesát let, je velmi moderní i v dnešní době. Jen řadové osmiválce, které jsou mimochodem tím nejlepším co se kultivovanosti chodu motoru týče, se dnes vzhledem k jejich délce nepoužívají. Jsou nahrazovány motory do V, ale to již není ono… Ale dost už povídání. Podívejte na obrázky a video a hned vám bude jasné, proč tyto u nás poměrně vzácné automobily jsou v zemi svého vzniku, v USA,  prodávány za astronomické částky.  (video s jedoucím Duesenbergem najdete na titulní stránce v sekci YouTube )

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.