Historie automobilů Duesenberg model J a JS

Než vám začnu popisovat renovaci automobilu Duesenberg Torpedo Phaeton SJ Brunn, rád bych vám řekl něco o historii tohoto modelu.

Bratři August a Fred Duesenbergovi byli vynikajícími inženýry, ale bohužel špatnými obchodníky. V roce 1926 zakoupil firmu která byla ve finančním úpadku pan El Cord který využil schopností bratrů Duesenbergových . Dal jim za úkol navrhnout nejlepší automobil na světě, který předčí Hispano Suizu, Mercedes či Rolls Royce.

Nově oživená firma Duesenberg na základě úkolu Laonela Corda vykonstruovala model J,  který debutoval 1.prosince v New York Auto Show 1928. Původně chtěla firma vyrábět kolem 500 vozů ročně, ale světová krize, která záhy nastoupila, jim tyto plány zhatila.

Srdcem automobilu byl řadový osmiválcový motor o objemu 6800 ccm, s dvojitým rozvodem DOHC a čtyřmi ventily na válec. Neboli konstrukce, za kterou by se nemusela stydět ani žádná současná automobilka. Výkon měl lento motor 265 HP (198 kW) a automobil dosahoval maximální rychlosti 192 km. S tímto motorem byl Duesenberg nejrychlejším automobilem na trhu v USA.  V roce 1932 bylo několik vozů vybaveno kompresorem, se kterým byl výkon motoru 320 HP (239 kW) a maximální rychlost 217 až 225 km/h. Akcelerace tohoto vozu byla na svou dobu rovněž úctyhodná.  Z nuly na 60 MPH (97 km/h) zrychlil kolem osmi sekund. (záleželo na hmotnosti karoserie)

Reklamní slogan z té doby byl: Automobil Duesenberg může předjet pouze jiný automobil Duesenberg ale jen v tom případě, že mu to řidič předjížděného automobilu dovolí….

Jak to bylo v této době u luxusních vozů zvykem, vyráběl se ve velké míře v automobilce pouze podvozek a karoserie stavěly renomované karosárny. Vždy byl ale zachován vzhled masky vozu, kapot, předních blatníků a přístrojové desky.  Několik velmi úspěšných vozů ale pomáhal karosovat  i hlavní konstruktér automobilky Gordon Buehrig.

Podvozek na Duesenberga stál ve své době 9500 amerických dolarů a celé vozidlo pak 13 až 20 tisíc. (dle karoserie a výbavy).  Dokonce ty dražší modely byly nazývány Twenty…

Model J se rychle stal jedním z nejpopulárnějších luxusních automobilů,jako symbol společenského postavení nejen ve Spojených státech ale i v Evropě.  Mezi majiteli Duesenbergů nalezneme třeba Gretu Garbo, Al Caponeho, Clarka Gable, Howarda Huighese, vévodu z Winsdoru, knížete Mikuláše z Rumunska, královnu Marii z Jugoslávie, krále Victora Emanuela III z Itálie, krále Alfonsa XIII ze Španělska a spoustu dalších bohatých a renomovaných osobností.

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.