MORGAN SE DRŽÍ TRADICE

Pod pojmem Morgan si mnoho z nás představí klasický britský sportovní automobil, který již více než sto let jezdí po všech silnicích světa. A za sto let se toho mnoho – zejména  ve výrobě karoserií – nezměnilo. Nejen tvar karoserie je stále stejný (proč ne, vždyť je krásná!), ale také její výroba si zachovává tradice, dá se říci že víc jak konzervativní. V padesátých až šedesátých letech minulého století přešli výrobci  automobilů z dřevěných koster na ocelové profily. Nikoliv však Morgan.

Dřevěné kostry vyrábí na svá vozidla i dnes. Má to v této malosériové a vlastně ruční práci své výhody. Jasanové dřevo je lehké, pevné, velmi pružné, snadno obrobitelné. A ač se to nezdá, ve své kategoriipatří  Morgank jedněm z nejbezpečnějších vozidel. A tak tento „náš“ Morgan +4 z roku 1961 byl při své renovaci opraven v podstatě stejným způsobem, jakým se tyto vozy dodnes vyrábí.  Použili jsme suché jasanové dřevo, šikovné ruce truhlářů a Morgan má na dalších minimálně 50 let krásnou a zdravou karoserii. Podívejte na video z výroby automobilů Morgan, která mi v mnohém – zejména vysokým podílem ruční práce, připomíná naši renovační dílnu…   Exkurze do manufakturní automobilky Morgan.

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.