RETRO PRAGUE CLASSIC

RETRO PRAGUE CLASSIC

Sice do vánoc a konce letošního roku nám ještě "pár" dnů chybí, ale "veteránskou sezónu" jsme letošní podzimní jízdou Retro Prague ukončili. Musím se trochu zastavit u celé naší sezony. Organizovali jsme tradičně tři akce. Jednodenní jarní - v dubnu letošního roku - kde jsme z Prahy cestovali do Rakovníka s návštěvou restaurace Monaco Complex. Zde jsme si krom chutného oběda i zazávodili na motokárách - což bylo součástí celkového hodnocení, navštívili muzeum US vozů JK Classic a skončili jsme velmi vydařeným večerem v nově otevřeném muzeu Praga ve Zbuzanech.  Letní - červencová jízda pod názvem Retro Prague Rally, jsme pojali trochu netradičně. Po startu na rampě Národního muzea jsme se přesunuli na nádraží a vlakem přejeli na Slovensko do Popradu.  A odtud pak již po vlastní ose přes Slovensko do Zlína, Kroměříže, Poděbrad s cílem v OC Arkády v Praze. Obrazové přílohy naleznete v článcích níže. No a podzimní která se konala v 2 a 3 listopadu jsme "prodloužili" o jeden den. A myslím si, že se to vyplatilo.  Startovali jsme v Radotíně a přes obce Davle, Štěchovice se přesunuli na zámek Jemniště kde byla krásná komentovaná prohlídka zámku. K večeru jsem dorazili na statek Všetice kde byl závěrečný večer a ve velmi příjemném prostředí jsme i přespali. Druhý dsen ráno jsme vyjeli opšt na trať a přes Nový Knín jízdu ukončili v Kytínském pivovaru. Po výtečném "zabijačkovém" menu jsme vyhlášením výsledků a rozdáním všem účastníkům krasných obrázků Jurije Schevschuka  sezonu ukončili. Musím vyzdvihnout nádhernou atmosféru zejména při plánovaných zastávkách v obcích, kde se na naše vozidla přišlo podívat desítky a snad i stovky místních občanů. A tak poděkování patří obcím Davle, Tisem, Soběhrdy, Týnec nad Sázavou, Chářovice a zejména v Novém Kníně kde spousta diváků na nás čekala skoro přes hodinu. A pracovnice místního muzea zlata pro nás připravili opravdu velmi zajímavou soutěž, která se týkala obce a její historie.

Domnívám se, že je potřeba za velmi povedenou "výroční" dvacátou sezonu fungování Retra poděkovat nejen organizátorům, ale i účastníkům jednotlivých posádek a také těm desítkám organizátorům zastávek po tratích kterými jsme projížděli. Bylo to mnohdy úžasné, fantastické a i dojemné. Děkujeme.....

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.