Tatra Tour 2023

Tatra Tour 2023

Máme rádi vozidla značky Tatra. Proč ? Vždyť tu máme historicky spoustu skvělých značek – Škoda, Praga, Walter, Wikov , Aero . Ale nás nějak zaujaly Tatry. Proč ? Snad prvním vozidle Prasident z roku 1897, nebo úžasnou Ledwinkovou konstrukcí trubkového rámu na vozidle Tatra 12 a jeho následnících, či nádherným dvanáctiválcem Tatra 80. Ale samozřejmě i proudnicovými Tatrami 77, 87, 97, Tatraplán. A samozřejmě Tatrou 603 a Tatrou 613. A na tu poslední se teď zaměříme. Ano, byla to již „labutí“ píseň osobních Tatrovek. Ale přesto vnesla v době svého vzniku několik zajímavých konstrukcí. Zejména motorem s rozvodem DOHC a umístněním motoru na zadní nápravě, tak i elegantní prostornou karoserií. Byl to vlastně poslední sériové vyráběný automobil s „plnotučným“ osmiválcem s karburátory. Možná si vzpomenete ještě na Tatry 700, ale to byla již opravdu poslední štace a více méně kusová výroba.

A tak na počest všech těchto nezapomenutelných vozidel značky Tatra jsme se rozhodli projet částí Evropy a značku Tatra trochu připomenout. No a vzali jsme si na to tři vozidla Tatra 613. A pod záštitou firmy Aros oseva s.r.o a Vetrantrade vyrážíme přes Rakousko do Itálie, Švýcarska a Německa se zastávkami na zajímavých a význačných místech těchto států. Během cesty Vás pokusíme informovat o všem, co nás cestou cca 2500 kilometrů dlouhou potká.

A kde budeme mít během této desetidenní cesty zastávky? Vyjíždíme z Prahy 8.7. v 8.00 hodin od firmy Aros- osiva v Trousilově 1 Praha 8 s cílem v 1 etapy v Rakousku v obci Kaprun. Nasledně nás čekají tato pozoruhodná místa. Krimelské vodopády, Grossglockner, Brixenu, Lago de Garda, Verona, Benátky, Padova, Fussen, Lindau, Konstanz,

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.