Tatra veterán rallye Beskydy

Tatra veterán rallye Beskydy

54 Mezinárodní Tatra veterán rallye Beskydy a 40 memoriál Josefa Veřmiřovského

Začátkem září, neboli poslední prázdninový víkend jsme se zúčastnili 54 ročníku Tatra veteran Rallye v Beskydech. Tradičně byl sraz i ubytování v rekreačním středisku v Prostřední Bečvě. Na startu se sešel rekordní počet 150 automobilů značky Tatra. A to od nejstarších – Tatra 11. Tatra 12 až po Tatry 613 a Tatry 700. A tato vozidla byla ve stavu jako když vyjedou z fabriky, ale i několik Tatřiček v autentickém nálezovém stavu. S oprýskaným lakem, ošoupaným čalouněním, ale v perfektním technickém stavu. Krása. Samozřejmě nechyběly ani nákladní vozidla od Tatry 805, 138 a 815 až po moderní Fénixy. Prostě kdo chtěl vidět téměř kompletní program výrobků automobilky Tatra od svého vzniku, měl na tomto setkání možnost. Mne ale zaujala dvě vozidla. Tatra 52 s karoserií Sodomka a pak samozřejmě vrchol toho co Tatra v meziválečném období vyrobila a to byla Tatra 80 kterou na sraz přivezl pan Erich Preiss. Vozidlo je již postarší renovaci z poloviny 90 tých let, a tak má již nádech autentičnosti. Tento automobil s výrobním číslem 15577 pochází z roku 1932 a jeho prvním majitelem byla Česká uhelná společnost Praha. Co víc o tomto skvostu říci ? Úžasný dvanáctiválcový vodou chlazený šestilitrový OHV motor doplněná čtyřstupňovou převodovkou s výkyvnými nápravami, klasický „tatrovácký“ rám s nosnou rourou a na něm krásná dvoudvéřová čtyřmístná karoserie kabriolet.

Samotná akce proběhla na krásných silničkách v okolí a s cílem v Kopřivnici. Trasa byla velmi jednoduchá dle itineráře s několika úkoly které se v průběhu akce plnily. Neboli velmi příjemný výlet bez nějakých záludností, s cílem se setkat s ostatními příznivci značky a udělat si hezký výlet. V Kopřivnici jsme navštívili muzeum nákladních automobilů které rovněž stojí za shlédnutí. A účast ? Jak jsem již psal v úvodu kolem 150 automobilů z Čech, Moravy, Slovenska, Rakouska, Polska ale i Německa. I když tato akce není v pravém slova smyslu rallye, ale spíš setkání, byla velmi příjemná milá a již se těšíme na příští ročník.  

O nás

Zabýváme se prodejem historických automobilů, jejich oceňováním a poradenstvím a v neposlední řadě také renovacemi.

Prodeji historických automobilů na profesionální úrovni se věnujeme od roku 2006, neboli máme již dvanáctiletou tradici. Výhodou koupě či prodeje v naší firmě – oproti kupování „z „ruky“ – je to, že Vám dokážeme nezávisle a odborně poradit a říct, o jaké vozidlo se jedná.

Otevírací hodiny

  • Pondělí  10:00 - 18:00
  • Úterý  10:00 - 18:00
  • Středa  10:00 - 18:00
  • Čtvrtek  10:00 - 18:00
  • Pátek  10:00 - 18:00
  • Sobota  Zavřeno
  • Neděle  Zavřeno

Kontakt

Our Location

Copyright © 2018. Lostypos s.r.o.